Maklu
Garant & Cyclus
Het Spinhuis
Distributie
nieuw prikbord nieuwsbrief over ons route tijdschriften contact winkelmand
 
 
 
 
HOME
NEDERLANDS
ENGLISH



Geavanceerd zoeken >
 
BELGIE
Somersstraat 13-15
2018 Antwerpen
Tel: +32 (3) 231 29 00
Fax: +32 (3) 233 26 59
 info@maklu.be
 uitgeverij@garant.be

NEDERLAND
Koninginnelaan 96
7315 EB Apeldoorn
Tel: +31 (55) 522 06 25
Fax: +31 (55) 522 56 94
 info@maklu.nl
 info@garant-uitgevers.nl


Geert Van Hove, Alice Schippers, Elisabeth De Schauwer & Mieke Cardol
Disability Studies in de Lage Landen
ISBN: 9789044134025
Aantal Pagina's: 359
Status: Verschenen - bestelbaar - leverbaar
Prijs: € 38,60
Uitgever : Garant Uitgevers nv
Print-versie   Bestel Nu

Over het boek:

‘Disability’ gaat in oorsprong terug naar een fenomeen dat ontstaat wanneer iemand met een beperking/stoornis/label op een negatieve manier geconfronteerd wordt met gebouwde, fysieke, sociale, georganiseerde en culturele omgevingen. Dergelijke op zijn minst onaangename confrontaties ontstaan omdat een groot deel van de huidige samenleving gespiegeld wordt aan wat een ‘normaal’ persoon wordt genoemd.

Disabilty studies scholars zijn lange tijd blijven hangen in een modellenstrijd. De laatste tijd wordt echter een heel andere discussie gevoerd. Het gaat immers om een complex en relationeel probleem met vele armen. Precies dit geheel wordt in dit boek vanuit diverse invalshoeken geanalyseerd.



Uit de inhoud:

Inhoudsopgave
Inleiding



Over de auteur(s):

Geert Van Hove is voorzitter van de Vakgroep Orthopedagogiek bij de Universiteit Gent en bijzonder hoogleraar aan de Vrije Universiteit Amsterdam.
Alice Schippers is directeur van DSiN – Disability Studies in Nederland, gevestigd in Amersfoort.
Elisabeth De Schauwer is wetenschappelijk medewerker aan de Universiteit Gent.
Mieke Cardol is lector aan de Hogeschool Rotterdam.